משולש הבריאות – איכות חיים פשוטה

המודל המשולש שיעזור לכם לעשות סדר בבלאגן ולשמור על אורח חיים בריא.

לעיתים אפשר ללכת לאיבוד בתוך ים הידע העצום שיש באינטרנט. מתאמנים רבים ושוחרי בריאות מנסים לאמץ הרגלים שיקדמו את אחד הערכים החשובים לנו ביותר – הבריאות.

בפוסט הבא אנסה לרכז את המרכיבים העיקריים והחשובים ביותר שיעזרו לכם לקדם אורח חיים בריא וליהנות מאיכות חיים גבוהה.

אחד המודלים שאני אוהב להציג למטרת קידום הבריאות הוא: "משלוש הבריאות".

משולש הבריאות
משולש הבריאות

מודל משולש הבריאות מציג את העקרונות המרכזיים ביותר לשמירה על איכות חיים גבוהה ובריאות תקינה. כל צלע במשולש מייצגת גורם המשפיע רבות על איכות החיים שלנו בכלל ועל בריאותינו בפרט. הגורמים שצלעות המשולש מייצגות הם:

תנועה

גורם זה מייצג את מגוון הפעילויות הגופניות שניתן לבצע על מנת להטיב עם הבריאות. יש "חוק" טבע מוכר שאומר – "USE IT OR LOSE IT". האמת, שבהרבה מובנים החוק הזה די נכון, במיוחד בכל הקשור לפעילות גופנית.

שמירה על תנועתיות הגוף חשובה ביותר על מנת להימנע מניוון שרירים, צמצום טווחי תנועה (חוסר גמישות), פציעות, הידלדלות העצם, בעיות קרדיו-וסקולאריות ועוד. ניתן לשמור על תנועתיות באמצעות מגוון עצום של פעילויות כמו: אימוני כושר גופני, הרמת משקולות, רכיבה על אופניים, שחייה, משחקי כדור, ריקוד, משחקים ועוד.

תזונה

אתם בטח יודעים, שגם מרצדס חדשה לא תוכל לנסוע לאורך זמן ללא הדלק הנכון עבורה. תזונה מותאמת תומכת בבריאותינו, מזינה את צרכי הגוף ומסייעת בשמירה על משקל תקין. בעולם התזונה ניתן למצוא מגוון ענק של גישות תזונתיות, אך כולן מסכימות על מספר עקרונות משותפים:

  • אכלו מזון גולמי, טבעי, שלם ואורגני, והימנעו ממזון מזוקק, מעובד ומתועש.
  • אכלו כשאתם רעבים עד שובע, ולא עד "בטן מלאה מידי" על מנת לא להכביד על מערכת העיכול.
  • נסו להימנע מאכילה בסמוך לשינה או לאכול מזונות קלים לעיכול.
  • אכלו לאט, השקיעו בלעיסת האוכל, זה יקל על מערכת העיכול בעת עיבוד המזון.

מנוחה

אני יודע שגורם המנוחה נשמע קל לביצוע, והאמת שבהרבה מקרים זה באמת כך. מנוחה איכותית מעניקה לגוף זמן להתאושש מעומסי היום, ולנטרל לחצים משגרת החיים המערבית שלנו.

מנוחה איכותית כוללת שינה עמוקה ורציפה (בערך 8 שעות בלילה), מנוחה אקטיבית (שכיבה על מזרון בחוף הים לדוגמה), ביצוע מדיטציות (לחובבי המיינדפולנס), עיסוי שרירים והימנעות מסטרס מיותר.

עד כאן, מקווה שמשולש הבריאות יעזור לכם לקדם את אורח חיים הבריא שאליו אתם שואפים. בהצלחה!

מנהל האתר
מנטור - הרבה יותר ממאמן
מנטור

נוי – ספורטאי, מאמן כושר גופני ומדריך שחייה מוסמך. בעל למעלה מ – 10 שנות ניסיון בתחום הכושר | אימוני כושר אישיים, קבוצתיים, Outdoor והדרכה לקידום הבריאות.

ראשי
אודות
WhatsApp
חייגו
תפריט
×