שאלות ותשובות

מה עושים באימון כושר אישי?

תוכנית האימונים והתכנים בכל אימון מותאמים בהתאם למטרותיו של המתאמן (עליה במסת שריר, חיטוב הגוף והורדה במשקל, שיקום מפציעה, הכנה לתחרות ועוד) לצד התחשבות ויכולותיו.

האימונים יכולים לכלול תכנים ארוביים כמו: ריצות ארוכות, קפיצה בדלגית, הליכות ואימונים מחזוריים בעצימות מתונה. בנוסף, האימונים יכולים לכלול תכנים אנארוביים ואימוני התנגדות כמו הרמת משקלים, אימונים כנגד משקל גוף, ריצות קצרות ומתפרצות, ניתורים וקפיצות.

עוד נאמר שהאימונים כוללים גם תכנים הנוגעים במרכיבי כושר נוספים כמו גמישות, דיוק בתנועה, סיבולת שרירית, קואורדינציה ועוד.

כמה פעמים מומלץ להתאמן בשבוע?

מספר האימונים בשבוע משתנה בהתאם למטרותיו ורמתו של המתאמן. באופן כללי מרבית המתאמנים יכולים להסתפק ב – 1 – 3 אימונים בשבוע. יחד עם זאת, ספורטאים, מתאמנים תחרותיים או מתאמנים אשר מעוניינים להעלות את רף המטרות שלהם, ככל הנראה, יזדקקו למספר גדול יותר של אימונים במהלך השבוע.

כמה זמן אורך אימון כושר אישי?

לרוב, אימון כושר אישי אורך כ – 45 – 60 דקות וזאת בהתאם ליכולותיו, ומטרותיו של המתאמן ולפי המלצותיו של המאמן.

איך פעילות גופנית תורמת לבריאות ולאורח החיים שלנו?

ביצוע פעילות גופנית באופן שגרתי לצד שמירה על תזונה מאוזנת משפרים באופן משמעותי את איכות ורמת החיים, כאשר השיפור בא לידי ביטוי בדברים הבאים: שיפור הכושר הגופני, חיזוק השרירים, שמירה על בריאות וצפיפות העצם, שיפור בתפקוד הלב, מערכת הדם ומערכת הנשימה, שיפור היכולות הקוגניטיביות, פיתוח ביטחון עצמי ומוטיבציה ועוד.

למי מתאימה תוכנית אימונים אונליין?

בניית תוכנית אימונים אונליין מתאימה עבור מתאמנים מתחילים או מתקדמים בעלי משמעת עצמית ומוטיבציה שרוצים להשיג אחת מהמטרות הבאות: חיטוב הגוף וירידה במשקל / בניית מסת שריר / קידום אורח חיים בריא.

המתאמנים מקבלים תמיכה, ייעוץ והדרכה מקצועיים לאורך כל שלבי התהליך על מנת להגיע אל המטרה בדרך המהירה, היעילה והבטוחה ביותר.

איך לבחור מאמן כושר אישי?

כאשר בוחרים מאמן כושר אישי יש להתחשב בדברים הבאים:

הכשרה – יש לוודא שהמאמן שאצלו אתם מעוניינים להתאמן אכן מוסמך (לפחות בהכשרה בסיסית) על ידי גוף מוכר להכשרת מאמנים ומדריכים בענפי הספורט השונים.

מומחיות – ישנם המון מאמנים בשוק וכל אחד ואחת מתמחים בתחום אחר (או יותר) הקשור לכושר גופני. את המומחיות המאמן בונה על ידי ניסיון בתחום והכשרות מתקדמות נוספות כמו השתלמויות, סדנאות וקורסים. יש לבחור מאמן בהתאם למטרות שאותם תרצו להשיג. הנה רשימה חלקית של תחומי ההתמחות של המאמנים:

– אימון גופני לגיל השלישי.
– שיקום פציעות.
– אימוני חוץ (Outdoor) / פעילות גופנית ירוקה.
– אסתטיקה וחיטוב הגוף.
– ספורט תחרותי ו/או הישגי.
– אימון גופני לנשים בהריון / לאחר לידה.

תקשורת – יש לבחור במאמן כושר שיש לכם תקשורת טובה איתו, שפה משותפת והבנה, אחרי הכל זה האדם שהולך ללוות אתכם לאורך תהליך מאוד משמעותי בחיים שלכם.

כמה סטים וחזרות מומלץ לבצע באימון?

כמות הסטים והחזרות שיש לבצע באימון צריכה להיות מותאמת עבור מטרות המתאמן, רמתו ויכולותיו. ככל הידוע לנו כיום, טווח החזרות שנמצא יעיל עבור מרבית המתאמנים יכול לנוע בין חזרה אחת עד שלושים חזרות בסט. יש לחשב את כמות הסטים והחזרות באופן מתוכנן כחלק מתוכנית אימונים מתאימה.

תוך כמה זמן מתחילים לראות תוצאות?

שאלה שהמון מתאמנים נוהגים לשאול. קצב ההתקדמות והגעת התוצאות משתנים ממתאמן למתאמן וכל אחד רואה את התוצאות לאחר תקופת זמן שונה. עם זאת, יש ממוצע מסוים שבו מרבית המתאמנים כבר יכולים להבחין בשינוי פיזי ו/או בשינוי בכושר בגופני. ברוב המקרים, מרבית המתאמנים יכולים להבחין בשינוי כבר בחודש הראשון.

כמה עולה אימון כושר אישי?

אימון כושר אישי יכול לנוע בטווח עלויות רחב של כ – 100 – 300 ש"ח ואף יותר וזאת בהתאם למקום בו מתבצע האימון (בית הלקוח / פארקים / חדרי כושר), המנוי / התוכנית אליהם הצטרף הלקוח ולפי רמת הוותק והניסיון של המאמן.

בנוסף, אימוני כושר זוגיים או קבוצתיים יכולים להוזיל את העלות למתאמן באופן משמעותי. עלות האימון עבור מתאמן יחיד כחלק מאימון כושר זוגי היא: 60 – 80 ש"ח ובאימון קבוצתי (3 מתאמנים ויותר) יכול לנוע בטווח עלויות של כ – 30 – 50 ש"ח לאימון (עבור מתאמן).

מה זה אימון חוץ (OUTDOOR TRAINING)?

אימוני חוץ, או כפי שנהוג לומר באנגלית – אימוני OUTDOOR, הם אימוני כושר המתקיימים מחוץ למבנים כמו חדרי כושר, סטודיו או בבית.

לרוב, האימונים מתקיימים במרחבי הספורט הציבוריים וביניהם: מסלולי ריצה, גני ספורט הכוללים מתקני כושר, מגרשי ספורט ולפעמים אפילו בחוף הים.

האם אפשר לשמור על הכושר הגופני בבית?

ניתן לשמור על כושר הגופני גם בבית. אימוני כושר ביתיים יכולים להיות מאתגרים ואיכותיים במיוחד עם תוכנית אימונים ביתית מתאימה וציוד כושר ביתי בסיסי כמו: מזרן כושר, משקולות, רצועות אימון, גומיות התנגדות, דלגית ועוד.

האם מומלץ לתסף את התזונה באבקת חלבון?

מרבית המתאמנים יכולים לקבל את כמות החלבון היומית המומלצת באמצעות תזונה מאוזנת. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם יש קושי גדול יותר לקבל את כמות החלבון היומית המומלצת (לו"ז יומי עמוס, שעות עבודה מרובות, רגישות לרכיבי תזונה שונים, נגישות נמוכה למזון איכותי ועוד) ובהם ניתן לשקול תיסוף באמצעות אבקת חלבון.

למה כדאי להירשם לאימוני כושר אישיים עם מאמן מוסמך?

ישנן 4 סיבות עיקריות להצטרף לאימוני כושר אישיים עם מאמן מוסך:

מוטיבציה – למרבית המתאמנים אין מספיק מוטיבציה כדי לנהל אורח חיים אקטיבי ובריא לאורך זמן. מרבית המתאמנים שרוכשים מנוי לחדר הכושר מגיעים פעמים בודדות והמנוי פשוט מתבזבז ומעלה אבק, זה לא יעיל כלכלית ובטח שלא ספורטיבית. מאמן כושר אישי ידע לפתח מוטיבציה אצל המתאמנים ויעזור להם לקיים אורח חיים אקטיבי ופעיל גם לאחר שעות האימונים.

זמן ותוצאות – מאמן כושר אישי ידע להדריך את המתאמנים שלו אל עבר התוצאות בדרך היעילה והקצרה ביותר. רוב התהליך של מרבית המתאמנים (בעיקר מתחילים וללא ניסיון) מתבזבז על ניסוי וטעייה. לא מעט פעמים הרבה מתאמנים מתייאשים מכיוון שלא רואים תוצאות, או שהתוצאות מגיעות לאט מאוד. מאמן כושר אישי ידע להדריך אתכם שלב אחרי שלב עבור מקסימום תוצאות לצד מינימום עיכובים וטעויות.

פציעות – לא מעט פעמים אני רואה מתאמנים שנפצעו במהלך תקופות האימונים שלהם עקב ניהול עומסים לקוי ותכנון אימונים לא מבוקר. מאמן כושר אישי ידע לתכנן את האימונים שלכם בצורה האופטימלית ביותר עבורכם, לצד הימנעות מפציעות מיותרות.

ציוד – בדרך כלל, כל מאמן עובד עם ציוד כושר המתאים לשיטת האימון שבה הוא עובד ולמטרות שהגדיר יחד עם המתאמן. ברגע שבחרתם להתאמן עם מאמן כושר מוסמך הוא ידאג עבורכם לציוד כושר משלים, מה שחוסך מכם רכישות נוספות וסחיבה של ציוד.

האם פעילות גופנית יכולה לסייע למי שסובל/ת מכאבי גב או ברכיים ו/או בעיות שלד?

פעילות גופנית אכן יכולה לסייע בבעיות שלד / שריר, בלקויות יציבה וכמובן בכאבי גב וברכיים. אם המטרה שלכם היא לטפל בכאבים באמצעות פעילות גופנית, יש לבחור מאמן שמתמחה בתחום הפציעות והפיזיותרפיה ובנוסף, מומלץ להתייעץ עם פיזיותרפיסט מוסמך.